Organizatorzy
Nawigacja
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag

Sztab 22. finału WOŚP w Łomży

WYNIK FINAŁU

Wynik centralny WOŚP: 52.448.765,49


Poprzednie finały: 18 finał - 19 finał - 20 finał - 21 finał

Dziękujemy za sfinansowanie Finału w 80% dla


oraz dla

za udostępnienie miejsc należących do Miasta


Strefa Wolontariusza

Pilne informacje

 1. Zapisy wolontariuszy: od poniedziałku, 7.12.2013, w godz. 10:00-16:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, oddział dla Dzieci, ul. 3 Maja 6A. Zabierz ze sobą zdjęcie na pendrive lub płycie, swój nr pesel, nr tel, adres e-mail i adres zameldowania. Jeśli masz mniej niż 16 lat, weź ze sobą rodzica (dodano: 07.12.2013)
 2. Ankiety się skończyły. Przykro nam, nie ma juz miejsc dla nowych wolontariuszy (dodano: 14.12.2013)
 3. Pilna wiadomość! Siema! Prosimy o pilne zgłoszenie się do naszego sztabu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomżycelem podpisania ankiety. Czynne do 17:00 a w soboty do 16:00 (dodano: 26.12.2013)
 4. Ankiety wolontariuszy pojechały do Warszawy (dodano: 30.12.2013)
 5. Pierwsza kawiarenka dla wolontariuszy została uruchomiona w Herbaciarni Pikoteria przy ul. Piłsudskiego 95. Czynna w godz. 9:00-23:00.
 6. Szkolenie wolontariuszy: Odbędzie się w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych przy ul. Wojska Polskiego 3 w Łomży w sobotę, 11 stycznia 2013 roku o godz. 13:00. Pilnie potrzebujemy jakiś lampek choinkowych do pożyczenia. Obecni na spotkaniu dostaną gadżety od WOŚP i Play (dodano 9.01.2014)
 7. ODBIÓR IDENTYFIKATORÓW: niedziela, 7:00-9:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży, oddz. dla Dzieci, ul. 3 Maja 6A. Kwesta trwa maks. do 19:00, po czym wszystkie puszki należy rozliczyć w Banku Pekao, róg Legionów i Polowej.

Regulamin Wolontariusza 22. Finału WOŚP

 1. 1. W Finale w charakterze Wolontariusza bierze udział każdy, kto posiada identyfikator zbiórki publicznej 22. Finału WOŚP i puszkę kwestarską wydaną przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
 2. Każdy wolontariusz zbiera pieniądze tylko w dniu wyznaczonym przez Fundację i nazwanym 22. Finałem WOŚP, który odbędzie się 12 stycznia 2014 r. w godz. 00:00 – 24:00. Aby otrzymać identyfikator osoba zgłaszająca się do sztabu jako wolontariusz zobowiązana jest m.in.: podać swoje dane osobowe, numer PESEL, adres e-mail poprzez który można się z nią kontaktować, a także złożyć pisemną zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celach wewnętrznych-statystycznych (w przypadku osób niepełnoletnich Oświadczenie Wolontariusza musi podpisać także opiekun prawny). 
 3. Prowadzenie zbiórki pieniężnej przez Wolontariusza do puszki kwestarskiej w innym terminie możliwe jest tylko w ramach Imprezy Zamkniętej 22. Finału WOŚP organizowanej przez Sztab, który otrzymał zgodę na organizację takiej imprezy. 
 4. Każdy wolontariusz zbiera pieniądze tylko w rejonie działania Sztabu, od którego otrzymał identyfikator i puszkę kwestarską.
 5. Wolontariusz zbiera pieniądze tylko na ulicach miast, miasteczek i wsi – nie kwestuje „pukając do drzwi”.
 6. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Fundacji WOŚP na ankiecie wolontariusza. 
 7. Wolontariusz powinien dbać o nieuszkodzenie banderoli zabezpieczających puszkę kwestarską. 
 8. Wolontariusz nie ma prawa otwierać puszki kwestarskiej i wyciągać jej zawartości. 
 9. Wolontariusz zdaje zaplombowaną puszkę w ciągu 48 godzin od zakończenia zbiórki , w miejscu i według zasad określonych przez Sztab, od którego otrzymał identyfikator i puszkę kwestarską. 
 10. Wolontariusz otrzymuje dokument „rozliczenia-podziękowania” od Sztabu po zdaniu puszki kwestarskiej i przeliczeniu jej zawartości oraz kwituje w Sztabie własnym podpisem wysokość kwoty zebranej przez siebie na zbiorczym zestawieniu Sztabu „Rozliczenie Wolontariuszy”. 
 11. Do Sztabu zostaną przesłane blankiety rozliczeń-podziękowań wolontariuszy, Szef Sztabu zobowiązany jest przekazać je wolontariuszom. Podziękowanie jest dowodem, że dana osoba kwestowała podczas Finału, w związku z czym Fundacja nie wystawia osobnych zaświadczeń potwierdzających iż dana osoba była wolontariuszem.
 12. Dopuszczalna jest wymiana w ciągu trwającej zbiórki wolontariuszowi zapełnionej puszki na nową pustą w lokalnym sztabie. 
 13. Wolontariusz zachowuje się przyjaźnie, etycznie i w żaden sposób nie może dać powodu do jakiejkolwiek negatywnej oceny jego osoby. 
 14. Wolontariusz lub osoba pełnoletnia odrębnie upoważniona do opieki nad niepełnoletnim wolontariuszem całkowicie odpowiada za swe czyny. 
 15. Wolontariusz działa na rzecz Fundacji, a nie w jej imieniu.

Nadchodzi 22. Finał Orkiestry

Jeśli już wszystkie formalności zostały zachowane i wykonane, masz w ręku zalaminowany identyfikator i bierzesz udział w Finale Orkiestry kwestując na ulicach swojej miejscowości. Tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady – nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 18 lat – musisz uzyskać zgodę opiekuna na zbiórkę, jeśli w czasie zbiórki nie ukończyłeś/aś 16 lat – musisz kwestować pod opieką osoby dorosłej. Pamiętaj o tym, żeby być uśmiechniętym i otwartym na ludzi, że również nad Tobą czuwają tego dnia Dobre Anioły.

Miej na uwadze to, że akcja jest dobrowolna, nikt nie ma obowiązku wrzucać pieniędzy do Twojej puszki i nie możesz tego wymagać! Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił – możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją zaplombowaną puszkę do Sztabu. Kiedy oddasz puszkę, jej zawartość zostanie przeliczona, a Ty dowiesz się, ile pieniędzy zebrałeś. Sztab wpisuje tę kwotę na kuponie rozliczeniowym, który ZATRZYMUJESZ DLA SIEBIE – to jest Twój dowód na to, że się z nami rozliczyłeś.

I Kawiarenka dla Wolontariuszy:
Herbaciarnia PIKOTERIA

herbaciarnia-pikoteria

Katarzyna Pikosz, al. Piłsudskiego 95, tel. 535 090 278
godziny otwarcia: codziennie 9:00-23:00. Administrator poleca:

szarlotka-pikoteriaPachnąca szarlotka – 7 zł.

Znajdź nas na facebooku (osoby odpowiedzialne: Paweł Dąbrowski, Paweł Gosk)
Sponsorzy
kolejność losowa

Chcesz wesprzeć Sztab?
Dzwoń!!! 604 - 284 - 106
sztab@22final.wosp.lomza.pl