Organizatorzy
Nawigacja
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag

Sztab 22. finału WOŚP w Łomży

WYNIK FINAŁU

Wynik centralny WOŚP: 52.448.765,49


Poprzednie finały: 18 finał - 19 finał - 20 finał - 21 finał

Dziękujemy za sfinansowanie Finału w 80% dla


oraz dla

za udostępnienie miejsc należących do Miasta


WOŚP przeproszona za Wielką Orkiestrę Nazistowskiej Pomocy

Rybitzky przeprasza WOŚP

24.11.2013 na swoim blogu prowadzonym na portalu Salon24 znan bloger Rybitzky przeprosił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za opublikowanie w styczniu 2011 roku (w dniu 19. Finału) artykułu p.t. „Wielka Orkiestra Nazistowskiej Pomocy”.

Rybitzky w tekście przeprosin stwierdził, iż opublikowany przez niego tekst sugerował możliwe związki ideologiczne Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z nazistowskimi Niemcami. Sugestie takie były nieuprawnione i mogły narazić Fundację „WOŚP” na niekorzystne konsekwencje w zakresie prowadzonej przez nią działalności, a w szczególności utratę wiarygodności oraz zaufania niezbędnego do jej wykonywania. – napisał bloger.

Przeprosiny zostały opublikowane na mocy ugody zawartej w czasie postępowania sądowego, które rozpoczęło się, ponieważ Orkiestra zdecydowała się bronić swojego dobrego imienia oraz idei, w którą rok rocznie angażują się setki tysięcy organizatorów i wolontariuszy, a wspierają ją niemal wszyscy Polacy.

- Pojawienie się w internecie tego artykułu było dla nas szokiem – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Zestawianie serduszka Orkiestry z symboliką nazistowską jest tak niesprawiedliwym, rażącym i bolesnym atakiem, że nie pozostawiało nam to innego wyboru – postanowiliśmy szukać sprawiedliwości przed sądem. Orkiestra szanuje wolność słowa i wolność wypowiedzi, ale nie zapominajmy tajże, że słowem można bardzo skrzywdzić, słowo może być także narzędziem nienawiści, nacisku, bezpardonowego czasem ataku. Coraz częściej takie sytuacje widzimy w internecie i uważam, że zdecydowanie trzeba na nei reagować.

Po opublikowaniu przeprosin i usunięciu krzywdzącego dla WOŚP artykułu Orkiestra odstąpiła od oskarżenia. – Dla nas jest to całkowicie satysfakcjonujące – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP – Chodziło nam właśnie o to, autor przeprosił za swój krzywdzący tekst, a także by wyraźnie pokazać, że porównywanie działań Orkiestry z ideologią nazistowską, sowiecką czy jakimkolwiek totalitarnym systemem zawsze spowoduje ostrą i stanowczą reakcję.

Krzysztof Dobies
Rzecznik Prasowy WOŚP
rzecznik@wosp.org.pl

Leave a Reply

Znajdź nas na facebooku (osoby odpowiedzialne: Paweł Dąbrowski, Paweł Gosk)
Sponsorzy
kolejność losowa

Chcesz wesprzeć Sztab?
Dzwoń!!! 604 - 284 - 106
sztab@22final.wosp.lomza.pl