Organizatorzy
Nawigacja
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag
stronag

Sztab 22. finału WOŚP w Łomży

WYNIK FINAŁU

Wynik centralny WOŚP: 52.448.765,49


Poprzednie finały: 18 finał - 19 finał - 20 finał - 21 finał

Dziękujemy za sfinansowanie Finału w 80% dla


oraz dla

za udostępnienie miejsc należących do Miasta


Author Archive

WAŻNY KOMUNIKAT

23. Finał już za 2 miesiące z kawałkiem, 11.01.2015. W tym roku przebiega pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Czy chcecie, aby w tym roku również był organizowany finał?
Jak tak to proszę o masowy kontakt z szefem sztabu, gdyż ten się jeszcze zastanawia.
O to jego prywatny e-mail: lesnyczlowiekSZrek@wp.pl tel. 604-284-106.

Z poważaniem, pierwszy i wieloletni
administrator strony WOSP.lomza.pl

Finałowy występ grup wokalnych z MDK-DŚT i ROK

Nasz film z 22 Finału WOŚP

realizacja:
PAWEŁ DĄBROWSKI
59 DRUŻYNA HARCERSKA PTAKI PTAKOM
tel. +48 517-483-059, e-mail: pawel.dabrowski1@interia.pl

Film z WOŚP od Telewizji Narew

Łomża od 7 minuty

Mecenas Owsiaka rozniósł Matkę_Kurka w sądzie

W Złotoryi ruszył proces Piotra W., blogera spod Chojnowa, który pomówił Owsiaka  i Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy m.in. o kradzież pieniędzy ze zbiórek, marnotrawstwo publicznych środków, prowadzenie nielegalnej działalności oraz wykorzystywanie nieletnich.  Matka_Kurka zaczął po kozacku. Ale stracił rezon, gdy przyszło mu odpowiadać na pytania mecenasa Jacka Zagajewskiego.

Sędzia Michał Misiak nie zgodził się na przeniesienie procesu do Warszawy, o co wnioskował reprezentujący Fundację mecenas Jacek Zagajewski.  Jerzy Owsiak jako współautor pozwu przeciw Matce_Kurka będzie musiał 4 lutego 2014 roku osobiście pofatygować się do Złotoryi, by odpowiedzieć na pytania sądu.

Szefa WOŚP na dzisiejszym rozpoczęciu procesu nie zobaczyliśmy, ale nudno nie było, bo mecenas okazał się wcale nie gorszym showmenem. Z Warszawy przywiózł cztery potężne pudła oryginalnych dokumentów, aby spełnić prośbę blogera o udostępnienie mu rozliczeń fundacji. Zaznaczył, że to tylko część papierów. Żeby dostarczyć całość, potrzebne byłyby 2 lub 3 busy. Jeśli zatem Piotr W. chce, Fundacja WOŚP wynajmie firmę, która skseruje dla niego tę górę oryginałów i dostarczy do Złotoryi, a rachunek za całą operację sąd będzie mógł uwzglednić w wyroku – konkretnie w tej części, w której stronę przegraną zobowiązuje się do pokrycia kosztów procesowych.

czytaj dalej: http://24legnica.pl/?p=18531.

Wstępny wynik

Siema! Wstępnie nasza Łomża uzbierała 43.159,20 złotych, ale jeszcze trwa liczenie. Nasz oddział PEKAO SA obsługiwał sztaby z następujących miast:

  1. Łomża
  2. Kolno
  3. Zambrów
  4. Cyżew
  5. Zbójna

NASZE ZDJĘCIA Z FINAŁU SĄ JUŻ W NASZEJ GALERII TUTAJ.
NATOMIAST TUTAJ ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA OD SZTABIKU TARNOWO-MIASTKOWO.

Filmik z finału zostanie umieszczony w przyszły weekend. Jeżeli ktoś z Wolontariuszy chce wiedzieć ile zebrał, proszę oczekiwać na facebook’u i na 22final.wosp.lomza.pl na stosowną informację na temat metody, jaką można się tego dowiedzieć :)

Proszę o przesyłanie zdjęć na sztab@22final.wosp.lomza.pl albo pawel.dabrowski1@interia.pl lub mms’em na 517-483-059 i zostaną umieszczone w naszej galerii.

[DODANO 22:21] WOŚP w całej Polsce zebrał: 35.489.135 (na konto WOŚP wpłynęło już: 1.690.873)

sztabik-stawiski

sztabik-jedwabne

sztabik-tarnowo

Film z licytacji książki wicewojewody Wojciecha Dzierzgowskiego

UWAGA! film roboczy, bez żadnej obróbki

GR SPR Nadzieja gra z nami od początku istnienia!

1_1388505544

Grupa Ratownicza wraz Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Łomży udziela pomocy na Gościńcu Łomżyńskim 2013 r.

Wielka Orkiestra zagrała w siatę i nurkowała w Łomży

PRZEDRUK Z 4LOMZA.PL

- Ty żyjesz, moja kochana Oliwko, dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli – mówi do swej 7-letniej córeczki Joanna Błędos (lat 43) z Łomży, która podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz trzeci będzie kwestowała z pociechą, cudem wyrwaną śmierci. – To była ciąża trojaka: Kacperek zmarł jeszcze w moim łonie, Oliwier odszedł po trzech dniach, a Oliwia żyje do dziś. Prosimy o datki dla chorych dzieci w czasie zbiórki WOŚP, ponieważ córeczka przeżyła tylko dlatego, że w Szpitalu Wojewódzkim lekarze mieli od Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka inkubatory, respiratory, CPAP i aparaty do podtrzymania przy życiu wcześniaków. Oliwia ważyła 700 gramów…

Dziewczynka spędziła w inkubatorze od WOŚP dwa miesiące pod troskliwą opieką całego zespołu dr Marii Wilińskiej, ówczesnej ordynator oddziału noworodkowego i jej ówczesnej zastępczyni dr Bożeny Florek, która o akcji charytatywnej Jurka Owsiaka wyraża się w samych superlatywach. A razem z mamą maleńka i leciutka Oliwia Błędos przeleżała na granicy życia i śmierci 93 dni. Teraz, w pochmurną i wietrzną sobotę przed 22. Finałem WOŚP, słucha w sali MDK-DŚT, jak druh i szef Sztabu Łomża Krzysztof Pyczot szkoli fachowo i z humorem oraz z poIicjantką Izabelą Białomyzy nowe pokolenie wolontariuszy, których w tym roku na ulicach Łomży i sąsiednich miasteczek ma z puszkami i serduszkami być około setki. Nie będą biegać za przechodniami, aby nikt nie poczuł się do wrzucenia datku przymuszany. Nie będą zbliżać się do jezdni, aby przejeżdżający nie okazali się  porywaczami puszek. Nie będą skarżyć się na deszcz, zimno i zmęczone nogi. I będą uśmiechnięci.

Czytaj dalej: http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=34440.

Z.K. Grądy Woniecko gra z nami!

zk-gradywoniecko

Pracowita przedfinałowa sobota

Siema!

Dzisiejszy dzień jest dniem pracowitym. Nasz sztab pracuje już od 7. 

O godz. 13:00 rozpoczęło się szkolenie wolontariuszy a do godziny 14:00 trwał mecz charytatywny na cele WOŚP zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

A do godz. 17:00 odbywa się na miejskiej pływalni nr 2 Kwestowanie Podwodne. Zapraszamy!

Koncert finałowy

Siema! Zapraszamy na koncert finałowy w niedzielę o godz. 18:00 do 21:30.

Wstęp: dowolny datek do puszki WOŚP lub licytacja w WOŚPowym festynie przy Bibliotece dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6A

mdk-dst-budynek

Książka od Wojciecha Dzierzgowskiego na licytacje na rzecz WOŚP

Nasz sztab dostał wspaniały prezent od wice wojewody Wojciecha Dzierzgowskiego z celem wylicytowania na rzecz WOŚP. Jest to książka autobiograficzna wice wojewody. Książka zostanie wylicytowana na festynie przy 3 Maja w godz. 10:00-16:00. Chętni proszę oczekiwać w tych godzinach. Cena wywoławcza: 22 zł. Książka jest opatrzona wspaniałą dedykacją.

ksiazka-wojciechdzierzgowski

NASZ PLAKAT

plakatwosplomza

Plakat od naszych wykonawców – Kasi Dłużniewskiej i Roberta Wieczorka

plakatodkasi-orig

Szkolenie wolontariuszy

Odbędzie się w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych przy ul. Wojska Polskiego 3 w Łomży w sobotę, 11 stycznia 2013 roku o godz. 13:00. Pilnie potrzebujemy jakiś lampek choinkowych do pożyczenia. Obecni na spotkaniu dostaną gadżety od WOŚP i Play.

Oficjalny komunikat prasowy w sprawie 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży

Łomżyński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na XXII finał proponuje dla mieszkańców Łomży wiele atrakcji.

Już w sobotę w godz. 9:00-14:00 zapraszamy do Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. ks. Anny 18 w Łomży na mecz organizowany przez MOSIR Łomża. Grać będą drużyny strażaków, policjantów, strażaków, nauczycieli, pracowników firmy BŁYSK połączonych kwestowaniem i licytacją.

W sobotę również odbędzie się Podwodne Kwestowanie na pływalni miejskiej MOSiR nr 2 w Łomży przy ul. Wyszyńskiego organizowane przez grupę nurkową Scubamaniak Andrzeja Gutowskiego. Polega to na zanurkowaniu do puszki będącej zakotwiczoną pod wodą. Dostaniesz od nas sprzęt nurkowy, krótkie przeszkolenie i wrzucisz swoje monety do puszki. Zapraszamy w godz. 13:00-17:00.

A w niedzielę, finał. Już od godziny 7:00 100 wolontariuszy wyruszy na miasto w celu kwestowania na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w tym roku gramy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Zapraszamy wszystkich Państwa od godziny 10:00 do 16:30 na WOŚPowy Festyn Rekreacyjno-Rozrywkowy dla dzieci, młodzieży i nie tylko. Festyn odbędzie się na ulicy 3 Maja obok Miejskiej Biblioteki Publicznej oddziału dla Dzieci. Podczas festynu można wylicytować wejściówki na finałowy koncert w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. Na festynie wystąpią między innymi dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8, Szkoły Podstawowej nr 5 i 2 oraz Alicja Pędowska z Warszawy. Oprócz tego zapraszamy na pyszne kiełbaski, ognisko zostanie rozpalone na ulicy. 11 SDS Exodus zaprasza na wspinaczki.

A godz. 12:30 wyjazd wojskowym samochodem harcerzy marki STAR 660 do Piątnicy na forty, na dawny tor cross’owy, gdzie odbędzie się bliskie spotkanie z offroadem. Zapraszamy w godz. 10:00-15:00. Wjazd od strony Czarnocina. Światełka do nieba brak, natomiast dla najmłodszych będzie o godz. 16:30 Światełko dla Dzieci.

O godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych odbędzie się koncert finałowy, który zakończy się o 21:30. Wystąpią zespoły z Łomży, Białegostoku i Ostrołęki: Alien Removed, BFree, Pigface Beaty i Święci.

Więcej informacji: http://22final.wosp.lomza.pl, sztab@22final.wosp.lomza.pl, 604-284-106
Informację rozesłał: Paweł Dąbrowski, 517-483-059

Program 22. Finału WOŚP w Łomży

Siema!

Umieściliśmy skrócony programik na naszej stronie.

Aby go przeczytać, kliknij tutaj.

INFORMACJA DLA WOLONTARIUSZY
odbiór puszek i identyfikatorów w niedzielę, 7:00-9:00 w Bibliotece przy 3 Maja. 

Pozdro!

Łomża4x4 gra z Nami!

plakatwosp-lomza4x4

Napisali o nas na 4lomza

W najbliższą niedzielę w całym kraju odbędzie się 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie WOŚP zagra także w Łomży, choć nie będzie to wielkie granie. W Łomży orkiestra zagra dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych i drużyny harcerskiej „Ptaki Ptakom” prowadzonej przez podharcmistrza Krzysztofa Pyczota, od wielu lat siły napędowej łomżyńskiej WOŚP.

– To wspaniała akcja! – podkreśla Krzysztof Pyczot. – Podziwiam Orkiestrę za to, że w całej Polsce kilkaset tysięcy młodych ludzi wychodzi na cały dzień by pomóc, dzięki czemu mamy w szpitalach, również łomżyńskim, wspaniały sprzęt ratujący życie!

W tym roku na ulice miasta wyjdzie 85 wolontariuszy z puszkami, 15. kolejnych będzie kwestować w okolicznych miejscowościach. Pieniądze zebrane w czasie łomżyńskiego finału akcji pod hasłem „Na ratunek” zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godną opiekę medyczną seniorów. Nie zabraknie też atrakcji dla wspierających akcję: będzie koncert rockowy, liczne niespodzianki dla młodszych i starszych, występy dzieci i utalentowanej młodzieży oraz konkursy, loterie i licytacje. Tegoroczny łomżyński finał orkiestry potrwa dwa dni.

– Początek orkiestry będzie już w sobotę 11 stycznia – zapowiada Pyczot. – Na pływalni MOSIR na ul. Wyszyńskiego od godz. 13.00 do 17.00 odbędzie się dzięki Andrzejowi Gutowskiemu podwodne kwestowanie. Każdy będzie mógł zanurkować pod okiem instruktora i wrzucić swój datek do puszki na dnie basenu. Odbędzie się też od 9.00 do 14.00  turniej siatkówki w hali Olimpijczyków Polskich z udziałem drużyn policjantów, strażaków, nauczycieli, pracowników firmy „Błysk” i innych, też połączony z kwestowaniem i licytacją.
Niedzielny finał odbędzie się na ul. 3 Maja. Większość zaplanowanych na ten dzień wydarzeń odbędzie się w budynku Oddziału dla Dzieci MBP i w jego pobliżu od godz. 10.00 do 16.00. Atrakcją dla dzieci będą na pewno spotkanie z Panem Pikusiem, wizyta św. Mikołaja oraz liczne zajęcia edukacyjno – rozrywkowe przygotowane specjalnie na ten dzień, jak zabawa z dogoterapeutami i konkursy plastyczne. Starszych na pewno zainteresują przedstawienia i pokazy taneczne, a także recitale podopiecznych Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej ze Studia Wokalnego ROK oraz Katarzyny Dłużniewskiej i Roberta Wieczorka, którzy wykonają w duecie akustyczne wersje przebojów Elvisa Presleya. Będzie też pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu grupy ratowniczej „Nadzieja”, ścianka wspinaczkowa, ognisko i na finał światełko do nieba, ale pod hasłem „Światełko nie potrzebuje hałasu! Zimne ognie płoną dla WOŚP! Ma być jasno, nie głośno!” Imprezę zakończy koncert rockowy w MDK-DŚT od 18.00 do 21.30. Wystąpią cztery zespoły:  łomżyński BFree Czarka Borusiewicza i Przemka Kamińskiego, Alien Removed z Ostrołęki i dwie grupy białostockie, grający melodyjnego rocka Święci oraz hard rockowy Pigfeace Beauty. Na koncert nie ma biletów, wejściówki można zdobyć w czasie loterii w bibliotece, ale ich ilość jest ograniczona. W przerwach koncertu również odbędą się licytacje.

– W ubiegłym roku zebraliśmy prawie 60 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Pyczot. – Nie wiem jak będzie w niedzielę, liczę na 50 tys., ale marzy mi się, byśmy pobili ten ubiegłoroczny wynik!

http://4lomza.pl/index.php?wiad=34393

Plakat z Gazety Bezcennej

plakat-z-bezcennej

Kwestowanie pod wodą

1497578_622714674430873_744960858_n

Pierwsza kawiarenka dla Wolontariuszy

Herbaciarnia PIKOTERIA

herbaciarnia-pikoteria

Katarzyna Pikosz, al. Piłsudskiego 95, tel. 535 090 278
godziny otwarcia: codziennie 9:00-23:00. Administrator poleca:

szarlotka-pikoteriaPachnąca szarlotka – 7 zł.

Spotkanie Sztabowców

PILNA WIADOMOŚĆ OD SZEFA SZTABU:

Dzisiaj o godz. 14:30 pilne spotkanie sztabowców w Miejskiej Bibliotece Publicznej, oddz. dla Dzieci (ul. 3Maja 6A). Omawiamy 22. Finał Wielkej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży

Życzenia noworoczne

zyczenia-bozenarodzenie2013

Uwaga Drodzy Wolontariusze!

Siema! Prosimy o pilne zgłoszenie się do naszego sztabu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży celem podpisania ankiety.

Czynne do 17:00 a w soboty do 16:00.

Kolęda Łomżyńska na święta A.D. 2013

Nagranie przygotowała: Telewizja NAREW
Słowa kolędy: Mirosław Robert Rafał Derewońko
Wykonanie: Ula Sulkowska, Franek Przybylski

Życzenia świąteczno-noworoczne

zyczenia-bozenarodzenie2013

Brak miejsc

Z przykrością zawiadamiamy, iż pula ankiet przeznaczonych na nasz sztab się wyczerpała. Zapraszamy za rok! Jeżeli ktoś z Państwa nie jest pewien czy się dostał, prosimy o kontakt sms: +48 517 – 483 – 059.

Zapisy wolontariuszy

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Sztab WOŚP Łomża przyjmuje już zapisy do wolontariatu na XXI Finał WOŚP!

Zapraszamy od poniedziałku w godz. 10:00-16:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, odd. dla Dzieci, gdzie zapisuje Szef Biura Sztabu, Emilia Makowska. Biblioteka mieści się przy ul. 3 Maja 6A w Łomży.

Na zdjęciu: szef Sztabu udziela informacji Pawłowi Wądołowskiemu z Polskiego Radia Białystok

1463454_733191813375347_721801185_n

WOŚP przeproszona za Wielką Orkiestrę Nazistowskiej Pomocy

Rybitzky przeprasza WOŚP

24.11.2013 na swoim blogu prowadzonym na portalu Salon24 znan bloger Rybitzky przeprosił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za opublikowanie w styczniu 2011 roku (w dniu 19. Finału) artykułu p.t. „Wielka Orkiestra Nazistowskiej Pomocy”.

Rybitzky w tekście przeprosin stwierdził, iż opublikowany przez niego tekst sugerował możliwe związki ideologiczne Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z nazistowskimi Niemcami. Sugestie takie były nieuprawnione i mogły narazić Fundację „WOŚP” na niekorzystne konsekwencje w zakresie prowadzonej przez nią działalności, a w szczególności utratę wiarygodności oraz zaufania niezbędnego do jej wykonywania. – napisał bloger.

Przeprosiny zostały opublikowane na mocy ugody zawartej w czasie postępowania sądowego, które rozpoczęło się, ponieważ Orkiestra zdecydowała się bronić swojego dobrego imienia oraz idei, w którą rok rocznie angażują się setki tysięcy organizatorów i wolontariuszy, a wspierają ją niemal wszyscy Polacy.

- Pojawienie się w internecie tego artykułu było dla nas szokiem – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Zestawianie serduszka Orkiestry z symboliką nazistowską jest tak niesprawiedliwym, rażącym i bolesnym atakiem, że nie pozostawiało nam to innego wyboru – postanowiliśmy szukać sprawiedliwości przed sądem. Orkiestra szanuje wolność słowa i wolność wypowiedzi, ale nie zapominajmy tajże, że słowem można bardzo skrzywdzić, słowo może być także narzędziem nienawiści, nacisku, bezpardonowego czasem ataku. Coraz częściej takie sytuacje widzimy w internecie i uważam, że zdecydowanie trzeba na nei reagować.

Po opublikowaniu przeprosin i usunięciu krzywdzącego dla WOŚP artykułu Orkiestra odstąpiła od oskarżenia. – Dla nas jest to całkowicie satysfakcjonujące – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP – Chodziło nam właśnie o to, autor przeprosił za swój krzywdzący tekst, a także by wyraźnie pokazać, że porównywanie działań Orkiestry z ideologią nazistowską, sowiecką czy jakimkolwiek totalitarnym systemem zawsze spowoduje ostrą i stanowczą reakcję.

Krzysztof Dobies
Rzecznik Prasowy WOŚP
rzecznik@wosp.org.pl

Znajdź nas na facebooku (osoby odpowiedzialne: Paweł Dąbrowski, Paweł Gosk)
Sponsorzy
kolejność losowa

Chcesz wesprzeć Sztab?
Dzwoń!!! 604 - 284 - 106
sztab@22final.wosp.lomza.pl